Wspólnota Maryjna


Wspólnota Maryjna w naszej parafii powstała 15 sierpnia 1967r. i początkowo związana była z Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Członkowie wspólnoty oprócz modlitwy wspomagali również finansowo Bazylikę Licheńską w jej budowie , co jest uwidocznione na tablicach pamiątkowych umieszczonych w różnych punktach Bazyliki. Wspólnota corocznie nawiedzała Licheń dziękując M.B. za otrzymane łaski i prosiłą o dalsze, a także o zdrowie i siły dla wszystkich członków ich rodzin.

Wspólnotę od samego początku prowadzi brat Paweł Szczepanika opiekunem duchowym jest zawsze proboszcz parafii katedralnej.

Przez 5 lat członkowie Wspólnoty odmawiali codziennie Różaniec w Radiu Victoria. Prawie wszyscy członkowie Wspólnoty Maryjnej należą również do Bractwa Różańcowego, gdzie modlą się nawzajem za wszystkich jego członków oraz raz w m-cu w określonym dniu i godzinie odmawiając cały Różaniec Wieczysty za zmarłych i konających.

Od chwili koronacji obrazu NMP Łowickiej - 5 października 2002 r. członkowie wspólnoty za szczególny cel obrali sobie oddawanie czci i pielęgnowanie kultu NMP Łowickiej.

Jest to grupa, której członkowie uczestniczą w życiu modlitewnym parafii według następującego harmonogramu:

 1. Każdego 5 dnia miesiąca: godz. 17.30 - różaniec w intencji Ojczyzny, godz. 18.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny
  Ojczyzna jest naszą matką, mamy więc obowiązek polecać jej losy Panu Bogu. Modlimy się w dniu upamiętniającym koronację obrazu Najświętszej Maryi Panny Łowickiej, gdyż Ona jest najmożniejszą naszą Orędowniczką u Boga.
 2. ​​​​​​​W każdą III niedzielę miesiąca o godz. 12.00 jest odprawiana Msza św. w intencji naszej wspólnoty - za jej żywych i zmarłych członków.
 3.  W ustalonych terminach będą sprawowane okolicznościowe Msze św., po których będzie wspólne spotkanie: „opłatkowe” - po Świętach Bożego Narodzenia, „dzielenie się jajkiem” - po Wielkanocy.
 4. Cykliczne nabożeństwa i Msze święte:
  • nowenna do NMP Łowickiej
  • CYBAVIT czyli Msza św. z procesją Eucharystyczną w każdy czwartek o godz. 9.00. Po procesji Koronka do Miłosierdzia Bożego 
  • Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu - I piątek miesiąca o godz. 18.00
  • Różaniec i Apel Maryjny -I sobota miesiąca o godz. 20.30
  • nabożeństwa majowe i różańcowe.
 5. Przez cały rok modlimy się za zmarłych z naszej wspólnoty w modlitwie wypominkowej przed Mszą Św. o godz. 12:00

powrót

Galeria